Hakkımızda

İş hayatımız 1993 yılında İskenderun da başlamıştır. Kesintisiz olarak 25 yıldır Endüstriyel Mekanik ve Bina Mekaniği ile devam etmektedir. Çalışma hayatımızın geçtiği şirketler; Ekinciler Holding A.Ş(Ekdemir A.Ş/Ekmak A.Ş/Ekpar Uluslararası İnşaat A.Ş),Çolakoğlu İnşaat A.Ş,Erta Mekanik A.Ş,Arma-Elektropanç A.Ş…..ve sonrasında kendi firmamız olan OBİN MÜHENDİSLİK

7 yılımızın geçtiği Endüstriyel şantiye uygulamaları arasında DC Çelikhane Kurulması(İskenderun),Tekel Elazığ Fabrikası, Tekel Malatya Fabrikası, Tekel Ballıca Fabrikası/Samsun (1700 dönüm arazi üzerine kurulu) bulunmaktadır.

Anahtar Teslim Endüstriyel Tesis Kurulumu, Buhar, Kızgın Su Tesisleri, Enerji Ekonomisi, Yangın, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Endüstriyel Toz Toplama, Basınçlı Hava Otomasyon Sistemleri, Endüstriyel ve Evsel Arıtma Tesisi kurulumu, Alışveriş Merkezleri, İş Merkezleri, Yüksek Katlı Bina, Lüks Villa, Toplu Konut ve Uygulamaları Mekanik Tesisat işleri, Teklif Hazırlama(Yurt İçi ve Dışı),Test ve devreye alma, Malzeme seçimi, Proje Nakit akış Maliyet analizleri başlıca tecrübe edindiğimiz alanlardır.

Saha uygulamalarında ise; 2,750,000kcal Chiller Grupları,45 ton/h kapasiteli Buhar Kazanları,55000m2 alanın Havalandırma ve İklimlendirme ve Yangın sistemleri(Springler ve Gazlı söndürme sistemleri), Otomasyon sistemleri, Su arıtma sistemleri, Endüstriyel ve Evsel arıtma sistemleri,100,000m3/h Klima santralleri, Buharlı Nemlendiriciler, Reverse ozmoz sistemleri,12,500,000kcal Su soğutma kuleleri, Eşanjör daireleri, Merkezi Isıtma, Toz toplama ve Basınçlı Hava, Soğutma, Buhar borulaması, Paslanmaz Borulama işlerinin Uygulama Test ve Devreye alma görevlerinde bulunulmuştur.

Polat Tower Residence,Türkiye İş Bankası Blokları, Tepe Kartal Alışveriş Merkezi, İstanbul Ticaret Odası nın da olduğu Alışveriş ve İş Merkezleri Mekanik Tesisat işleri…..

Proje ve Teklif hazırlamada ise, aralarında Türkiye, Katar, Abu Dabi, Sudi Arabistan, Dubai, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinde olduğu yükseklikleri 350mt ye kadar çıkan kapalı alanı 1,000,000m2 ye kadar yapıların proje çözümleri ve Tekliflerinin hazırlanması görevinde bulunulmuştur.

Bilginin sonu olmadığını düşünüyoruz, amacımız; edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimlerimizi OBİN MÜHENDİSLİK  olarak ;işverenlerimizle paylaşarak ,enerji verimliliği en yüksek ve en az işletme maliyetli sistemler kurmaktır……

ENDÜSTRİYEL TESİSLER VE BİNA MEKANİĞİ BİZİM İŞİMİZ....

DOĞRU MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİNİN ADRESİ...